TRSD Curriculum Subcommittee

Superintendent's Conference Room at Tantasqua Regional Junior High School
Event Date: 
Monday, October 16, 2017 - 6:00pm

Tantasqua Regional/School Union 61 Districts

320A Brookfield Rd., Fiskdale, MA 01518

(508)347-3077

FAX (508)347-2697

 

Erin Nosek, Ed.D

Superintendent of Schools

                                                                                     Deborah J. Boyd

                                                                                   Associate Superintendent

Jeffrey Zanghi                                                                                                                                 Gregory Rossow

Assistant Superintendent                                                                                                                  Technology Director

Brenda Looney                                                                                                                                                Roger Pontbriand

Special Education Director                                                                                                                               Treasurer            

 

 

NOTICE OF MEETING

 

 

The Tantasqua Regional School District Curriculum Subcommittee will meet on Monday, October 16, 2017 at 6:00 p.m. in the Superintendent’s Conference Room at Tantasqua Regional Junior High School.

 

AGENDA

 

1.  Civics Education

2.  Follow-up Meeting Dates

 

10-5-17

 

Dl:

P. Barnicle                                                                 K. Leo

M. Bellezza                                                                 M. Lovett

D. Brower                                                                    S. Kline

M. Cunningham                                                        S. Noyes-Miller

M. Fitzgerald                                                                         S. O’Day

W. Gillmeister                                                                         C. Randall

W. Haggerty                                                                M. Valanzola

E. Iller                                                                          D. Valcour

                                                                                    S. Waters

Cc:

E. Nosek

D. Boyd

J. Zanghi

M. Lucas

M. Wood

S. Gilrein

Town Clerks: PLEASE POST

R. Sullivan, Brimfield

M. Seery, Brookfield

S. Ashleigh, Holland

L. Girouard, Sturbridge

L. Phinney, Wales